Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, 3 yıldır desteklediği çevresel sorumluluk projesi Birlikte Koruyalım ile yaşamı tehdit altında olan hayvanlara dikkat çekmeyi sürdürüyor. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen proje kapsamında bu sene Adana Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda 10.000 yavru yeşil deniz kaplumbağasının daha güvenle denize ulaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.

Ekosistemdeki bozulmalar sebebiyle dünyada pek çok canlı türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Tüm dünyanın ortak sorunu olan bu konuya dikkat çeken Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, WWF-Türkiye işbirliği ile gerçekleştirdiği doğal yaşama destek çalışmalarının 3. yılında yavru yeşil deniz kaplumbağalarını yaşam alanlarının korunmasını destekliyor. 2018 yılından bu yana toplamda 25.000 yeşil deniz kaplumbağasının denize ulaşmasına yardımcı olan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ve WWF-Türkiye, bu yıl daha fazla yaşamı tehdit altındaki hayvanı korumak için çalışmalarını sürdürüyor. WWF-Türkiye’nin yürüttüğü çalışmalara bu yıl bir kez daha destek olan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, küçük yaşlardan itibaren kazanılan hayvan sevgisinin çocukların duygusal gelişimlerine olumlu katkı sağladığı bilinciyle çalışmalarına yön veriyor. Proje, aynı zamanda çocukların doğayla ilgili farkındalıklarını da artırmayı hedefliyor. 
 
Hayvan severlerin aldıkları her kahvaltılık gevrek, yaşamı tehdit altındaki hayvanları koruma çalışmalarına destek oluyor!
Doğal yaşama destek projesi her yıl olduğu gibi bu yıl da doğaseverlerin desteğiyle büyüyor. Eylül-Kasım ayları arasında devam edecek proje boyunca kampanya görseli taşıyan NESQUIK ve Corn Flakes kahvaltılık gevrek paketlerini satın alan tüketiciler, Türkiye’deki yeşil deniz kaplumbağalarının doğal yaşam ortamlarında korunmalarına ve yunuslara yönelik yapılan izleme çalışmalarına destek oluyor. Kampanyalı paketlerde yaşamı tehdit altında olan yabani hayvanlardan saz kedisi, yunus, deniz kaplumbağası ve boz ayı ile ilgili önemli bilgiler de tüketicilerle buluşuyor.
 
Geri dönüşüme destek
Proje için hazırlanan www.birliktekoruyalim.com web sitesinde, çocukların ve ailelerin konuyla ilgili farkındalıklarını artıracak içerikler, eğlenceli ve öğretici oyunlar ve pek çok sürpriz yer alıyor. Web sitesinde tüketicilerin satın aldıkları kampanya paketlerini getirip geri dönüşüme katkıda bulunabilecekleri Türkiye genelindeki Migros mağazalarının bilgileri de bulunuyor. Tüketiciler bu Migros noktalarında yer alan Çevko geri dönüşüm kutularına boş ürün paketlerini atarak çevreyi korumaya destek olabiliyor. Böylelikle kampanya için üretilen 1 milyondan fazla paketin geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor.
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x