Onur Market Bursa Bölge Müdürlüğü, Sivil Savunma Haftası nedeniyle AFAD işbirliği ile personeline deprem eğitimi verdi.

Onur Market Bursa Bölge Müdürlüğü’nde, AFAD Kurtarma Teknisyeni Salih Uyan tarafından verilen eğitime çok sayıda Onur Market çalışanı katıldı.
 
Depremin hasarlara yol açan bir doğal afet olduğunu söyleyen Salih Uyan, “Deprem ne kadar büyük bir doğal afet olsa da, aslında insandan kaynaklı hatalar depremden daha fazla zarar vermekte. Yapılardaki hatalar, deprem esnasında insanların yaptığı yanlışlar, depremden daha ölümcül oluyor” dedi.
 
“Depreme hazırlıklı olmak en önemli nokta”
Deprem için alınacak önlemleri 3’e ayırdıklarını ifade eden Uyan, “Depreme hazırlıklı olmak için, deprem olmadan yapmamız gerekenler, deprem esnasında yapmamız gerekenler ve depremden sonra yapmamız gerekenleri iyi bilmeliyiz. Buradaki en önemli husus depreme hazırlıklı olmak. Deprem çantamızı bilinçli bir şekilde hazırlamalı, binalardan tahliye planları yapmalı, toplanma alanları belirlenmeli ve haberleşme zinciri oluşturmalıyız. Fakat toplumu deprem konusunda bilinçlendirmek bizce en fazla üzerinde durulması gereken konu” diye konuştu.
 
Deprem esnasında ve sonrasında yapılan hataların can kayıplarına neden olduğuna dikkat çeken AFAD Kurtarma Teknisyeni Salih Uyan, “Deprem olduğu esnada yapılacak tek şey, güvenli bir pozisyonda depremin durmasını beklemek. Evlerden kaçmaya çalışmak ya da atlamak gibi hatalar önemli can kayıplarına neden oluyor. Eğer enkaz altında kaldıysanız, yüzeye çıkmaya çalışmak yerine güvenli bir pozisyonda kurtarılmayı beklemelisiniz. Hasarsız bir şekilde tahliye edildiyseniz de, deprem öncesinde planlanan alanlara gitmelisiniz” şeklinde konuştu.
 
ONUR MARKET
FEVZİ ÇAKMAK MH. FEVZİ ÇAKMAK CD. KİPTAŞ BLOK NO :11 SEFAKÖY KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL
+90 212 4111560
www.onurmarket.com
Perakende TV
Firma Haberleri
ONUR MARKET
FEVZİ ÇAKMAK MH. FEVZİ ÇAKMAK CD. KİPTAŞ BLOK NO :11 SEFAKÖY KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL
+90 212 4111560
www.onurmarket.com

En çok okunan haberler

Arkadaşına Gönder

x