Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yeni Perakende Yasası taslağı ve taslakta yöresel ürün kullandırma ile belli rafları bunlara ayırmak zorunluluk getirileceği açıklamasına Onur Market’ten destek geldi.

Onur Market Bursa Bölge Koordinatörü Murad Yavuz Gök, “Sayın Ticaret Bakanımızın açıklaması ve yapılacak yasal düzenleme hem milli ürünlerin tüketimi özendirecek, hem de yerli ürünlerin tanıtımına ve kullanımına büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
 
Onur Marketler olarak yöresel ürünlere her zaman özen gösterdiklerini ifade eden Gök, “Onur Marketler olarak bilhassa Bursa’da Bursa Üreten Kadın Dernekleri Federasyonu ile yapmış olduğumuz işbirliği sayesinde kadınlarımızın ürettikleri mamulleri satıyor olmamız, Bursa ürünleri için ayrı raflar ayırmamız bu konuda sürdürdüğümüz çalışmamızın ne kadar doğru olduğunu göstermektedir” diye konuştu.
 
Açıklamasında, yerel ürünlerin satışını özendirmeye yönelik çalışmalarından da örnekler veren Gök, “Mağazalarımızda satışı yapılan ürünler arasında yer alan Bursa’nın ürünlerine yönelik özel insert hazırlayıp tüketicilere ulaştırıyor olmamız da bu konuya verdiğimiz bir başka hassasiyetimizdir” şeklinde konuştu.
 
Onur Market Bursa Bölge Koordinatörü Murad Yavuz Gök, mağazalarında Bursa ürünlerinin satışına öncelik vermeye devam edeceklerini de açıklamasına ekledi.
ONUR MARKET
FEVZİ ÇAKMAK MH. FEVZİ ÇAKMAK CD. KİPTAŞ BLOK NO :11 SEFAKÖY KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL
+90 212 4111560
www.onurmarket.com
Perakende TV
Firma Haberleri
ONUR MARKET
FEVZİ ÇAKMAK MH. FEVZİ ÇAKMAK CD. KİPTAŞ BLOK NO :11 SEFAKÖY KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL
+90 212 4111560
www.onurmarket.com

En çok okunan haberler

Arkadaşına Gönder

x