JLL tarafından yönetilen Taurus Alışveriş Merkezi ve Platform A Sanat Merkezinin birlikte düzenledikleri ve bu sene üçüncüsü gerçekleşen “Yunus Ensari Resim Yarışması”nın sonuçları belli oldu.

Bu sene yarışmaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 345 eser katıldı. Jüri üyelerinin Prof. Hayri ESMER, Prof. E. Yıldız DOYRAN, Yrd. Doç. Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU, Dr. Dilek ŞENER ve Yalçın GÖKÇEBAĞ olan yarışmanın ilk elemesi online olarak yapıldı. Elemeyi geçen 87 eser için, birbirinden değerli jüri üyeleri 24 Aralık 2016 tarihinde tekrar toplanarak ikinci değerlendirmelerini yaptılar.
 
Birincilik ödülü olan 9.000 TL’yi Sakarya’dan Onur Karaalioğlu, ikincilik ödülü olan 8.000 TL’yi Şanlıurfa’dan Sidar Baki, üçüncülük ödülü olan 7.000 TL’yi İstanbul’dan Mustafa Özbakır kazanırken; Afyon’dan katılan Eda Yıldız ve Eskişehir’den İrfan Dönmez ise 1.000 TL olan mansiyon ödüllerini almaya hak kazandılar. Yarışmaya katılan 20 eser sergilenmeye layık görüldü.
 
Yunus Ensari Resim Yarışması III-2016 ödül töreni ve sergisi, 7 Ocak 2017 tarihinde Taurus AVM’de yer alan Platform A’da gerçekleştirilerek sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 

Arkadaşına Gönder

x