PİN Grup tarafından organize edilerek Coca Cola İçecek, Nestle ve Unilever iş birliğinde gerçekleştirilen Genç Perakendeciler Sahada (GPS) etkinliği, 2015’in son buluşmasında birinci ve ikinci kuşak perakendecileri bir araya getirdi.

1 Aralık Salı günü Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşen GPS’in yıl sonu buluşması ilham veren konuşmalara, perakendeci ve üreticilerin iş birliğine güç katacak panele, başarı hikayelerine ve eğlenceli bir yarışmaya sahne oldu. 
 
İlham veren konuşmalar
 
Tüm yıl boyunca e-ticaret’in konuşulduğu ve bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen GPS’i ünlü oyuncu Veysel Diker sundu. PİN Grup Kurucusu Ergün Güler’in konuşmasıyla başlayan GPS’te Coca Cola İçecek Satış Direktörü Hasan Ellialtı, Nestle Satış Direktörü Erdem Çakır, Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel ve Yeni Nesil Pazarlama Uzmanı, Akademisyen-Yazar Yüce Zerey genç perakendecilere ilham verecek konuşmalarını gerçekleştirdiler. 
 
Devlerin e-ticaret gündemi
 
GPS’in ikinci bölümünde PerakendeTV Perakende Dünyası Programının Yöneticisi Erdal Tüfekçi moderatörlüğünde “Devlerin E-Ticaret Gündemi” başlıklı bir panel de gerçekleşti. Panelin konuşmacı isimleri Coca Cola İçecek E-Ticaret Müdürü Ozan Bektaş, Nestle E-Ticaret Yöneticisi Utku Hasdemir ve Unilever E-Ticaret Departman Yöneticisi Emre Yusufoğlu kendi şirketlerindeki e-ticaret deneyimlerini paylaşırken, perakende sektörünün yöneticilerine de e-ticaret süreçlerinde birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirttiler.  
 
Yemeksepeti nasıl başarılı oldu?
 
GPS ayrıca Mayıs ayında 589 milyon dolara satılarak büyük bir başarı hikayesine imza atan Yemeksepeti.com’un Satış Direktörü Korhan Erçin ve Pazarlama Direktörü Barış Sönmez’i ağırladı. Erçin ve Sönmez Yemeksepeti.com’un satış ve pazarlama alanındaki yenilikçi uygulamalarını ve perakende sektöründe e-ticaret’in potansiyel fırsatlarını anlattılar. 
 
Gün boyu zengin içerikli sunumları ve e-ticaret deneyimlerinin paylaşımıyla süren GPS eğlenceli bir yarışmayla son buldu. İkinci kuşaktan yarışmacılar, birinci kuşaktan liderlerini de yanlarına alarak oluşturdukları gruplarla, yıl boyunca gerçekleşen GPS oturumlarında paylaşılan bilgilerle hazırlanan soruları yanıtladılar. Başa baş giden yarışmada bir puan farkla kazanan isimler ise Reşat Narman liderliğindeki gruptan Tanay Ulu, Hüseyin Parlak ve Murat Narman oldu. 
 
PERAKENDE.TV
KÜÇÜKBAKKALKÖY MH SELVİLİ SK NO:4/22 ATAŞEHİR ISTANBUL TURKIYE
+90 216 2911570
www.perakende.tv
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x