2019 yılı Mart ayında şirketlerin satış fonksiyonlarında kadın ve erkek dengesini sağlamak amacıyla kurulan Women in Sales (WiS) platformu üyeleri 2020 yılının ilk etkinliğinde Cemile Sultan Korusu’nda buluştu. Etkinlikte Sales Network platformunun kurucusu Ergün Güler 2019 yılını hedefledikleri gibi 50’i aşkın üye ile kapattıklarını, WİS’e olan ilgiden duydukları memnuniyeti paylaştı.

WiS (Women in Sales) Eş Başkanı Güliz Öztürk ise, platformun yakın dönem planları hakkında  detaylı bilgiler verdi. 2020 yılında hayata geçirecekleri projelere dair konuşan Öztürk “WiS aracılığı ile üniversite gençlerine ulaşmak ve bu değişimi onlarla başlatmak istiyoruz. Bu yüzden WİS’i üniversitelerde çok daha fazla göreceğimiz kardeş platformumuz YES (Youth Empowerment in Sales) ile belirlediğimiz üniversitelerde kurumsal üyelerimizle birlikte yer alacağımız etkinlikler düzenleyeceğiz ve bu etkinliklerde kadın ve erkeklerin herhangi bir ayrım gözetmeksizin satış iş alanını kendilerine kariyer olarak belirleyebilecekleri bir iş kolu olduğunu profesyonel yaşamdan örneklerle aktaracağız” diye belirtti. “Ayrıca bu üniversitedeki arkadaşlarımıza WİS’in kurumsal üye şirketlerinde staj imkanı sunmayı da hedefliyoruz” diye sözlerine devam eden Öztürk, bir diğer gelişim platformunu da WİS üyeleri için organize ettiklerini belirtti. 2020 yılı Şubat ayı itibariyle faaliyetine başlayacak olan Mentörlük programından da bahseden Öztürk, “CSO Club üyeleri ve Women in Sales temsilcilerini en uygun özellikler çerçevesinde eşleştirerek, bilgi ve deneyim paylaşım ortamını yaratmak amacıyla TEM Yönetim Geliştirme işbirliği ile hazırladığımız Mentörlük Programı için alanında uzman 15 mentörümüzün desteğini alıyoruz. Mentörlerimiz arasında Hero Türkiye Genel Müdürü Ali Bozer, Coca Cola İçecek Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü Turgay Keskin, Düzey Pazarlama Genel Müdürü Ercan Öz, Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü Neslihan Nigiz Ulak, FLO Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Kazım Çimen, İş Geliştirme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı, Eczacıbaşı Yapı Grubu Satış Direktörü Murat Helvacı, Kidzania İstanbul Genel Müdürü Ebru Timur, Nestle Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Erdem Çakır, Bayer Satış Direktörü Erdem Kumcu, Sanofi Ticaret ve İş Operasyonları Direktörü Buğrahan Atabay, Haribo Türkiye Satış Direktörü Ege Ermeç, Unilever Türkiye Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Fuat Orhonoğlu ve Reckitt Benckiser Satış Direktörü Esat Oğuz gibi çok kıymetli isimler yer alıyor. Satış dünyasının gelişimi adına verdikleri destekler için Mentörlerimize minnettarız” dedi.
Sales Network tarafından her yıl düzenlenen Summit ise bu yıl 4-5 Mart tarihlerinde iki gün olarak “Enpowerment” Güçlendirme Temasında gerçekleştirilecek.
 
Sales Network Hakkında:
Sales Network 2016 yılında gençleri satış mesleğine özendirmek, satış fonksiyonlarında kadın-erkek dengesini sağlamak ve dijitalleşen dünyada değişim sürecine liderlik etmek üzere kuruldu. Sales Network çatısı altında CSO Club (Chief Sales Officer Club), WİS(Women in Sales), YES! (Youth Empowerment in Sales) gibi platformlar nulunuyor. Detaylı bilgi için https://salesnetworkmag.com @salesnetwork sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
 
Basın ve Halkla İlişkiler için:
Betül Şenyuva- bsenyuva@pin.com.tr
 

Arkadaşına Gönder

x