Amazon, Hintli kullanıcılara fatura ödemelerinde kredi sağlama ve para transferlerinde destek verme gibi hizmetlerinin yanı sıra şimdi de uçak bileti satın alma avantajı sağlıyor

Amazon, farklı sektörlerdeki varlığını sürdürmeye devam ediyor. E-ticaret devi, Hindistan’da mobil ödeme ve çeşitli ürün satın alımlarında kullanıcılarına kredi sağlayarak bir çeşit ‘borç’ veriyor ve banka görevi görüyordu. Ancak geçtiğimiz hafta alışveriş sitesine eklediği sıra dışı bir özellik oldukça dikkat çekti.

Amazon’un web sitesinde yayınlanan bilgiye göre, şirketin ödeme sistemi Amazon Pay, Hindistan’a uçuş rezervasyon sistemi eklemek için ClearTrip ile ortaklık kurdu. Şirketin yeni fikirlerini test etmek için kullandığı ülkelerden biri olan Hindistan’da böyle bir faaliyete başlaması Amazon’un ödeme hizmetini geliştirme konusundaki ilgisinin arttığını gösteriyor.

Amazon, Amazon Pay hizmetini 2016 yılında Hindistan’da hizmete açtığından beri, hizmete sayısız özellik kattı. Bugün Amazon Pay, Hintlilerin kablolu TV aboneliklerini satın almalarına, elektrik, su ve telefon faturalarını ödemelerine olanak tanıyor. Geçen ay, Amazon Android uygulaması kullanıcıları için eşler arası (P2P) para transferleri için destek verdiğini açıkladı.

 

Arkadaşına Gönder

x