Nestlé, şirketlerin kurumsal sorumluluk standartlarını değerlendiren dünyanın saygın bağımsız kuruluşlarından FTSE4Good Endeksi'nde bu yıl, tüketim ürünleri sektöründe gösterdiği yüksek performans ile öne çıktı. Sürdürülebilirlik alanında dünya çapında öncü çalışmalara imza atan Nestlé, üst üste 9. kez listeye girdi.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, sürdürülebilirlik alanında yürüttüğü kapsamlı çalışmalarının başarısını FTSE4Good Endeksi’nde aldığı sonuçla taçlandırdı. Londra Borsası bünyesindeki FTSE Russell tarafından ölçümlenen ve sorumlu yatırım şirketlerini belirleyen FTSE4Good Endeksinde, en iyi performansı gösteren şirketlerden biri oldu. 
 
Şirketlerin çevresel, sosyal ve yönetişimsel performanslarını 300’ü aşkın kriter üzerinden değerlendiren Endeks çerçevesinde (ESG) Nestlé, 5.0 tam puan üzerinden elde ettiği 4.9’luk skor ile, Tüketim Ürünleri Endüstri ortalamasının (2.2) ve Yiyecek Ürünleri alt sektörü ortalamasının (2.2) çok üzerinde bir puan aldı. 
 
Gelecek nesiller için gezegenin korunmasını çok önemseyen Nestlé, yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegenimiz için Ortak Değer Yaratan projeler hayata geçiriyor. Sürdürülebilirlik konusunda taahhüt ve hedeflerini ortaya koyarken, Birleşmiş Milletler Küresel Sözleşme’sinin (UN Global Compact) 17 sürdürülebilir kalkınma amacını temel alıyor. Nestlé’nin bu kapsamda 42 global taahhüdü bulunuyor. 
 
İlk ölçüm tarihi olan 2011 yılının Mart ayından itibaren kesintisiz olarak FTSEGood Endeksi’nde yer alan Nestlé, yüksek standartlara sahip olduğunu uluslararası platformlarda yapılan ölçümlerle kanıtlayarak endeksteki önemli yerini ve başarısını koruyor. 
 
 
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x