TAB Gıda “TAB Akademi” yapılanmasıyla yurt dışındaki Popeyes markasına ilham verdi.

20 yılı aşkın süre içerisinde yüzbinlerce kişiye eğitim veren ve bugüne kadar özellikle Avrupa’daki diğer Burger King operasyonlarının İnsan Kaynakları, Marka Standartları ve Eğitim uygulamalarına rol model olan “TAB Akademi” son olarak da, Popeyes Fransa için model alındı. Popeyes Fransa ekibi, ülkelerindeki İK, Marka Standartları ve Eğitim uygulamaları için ilham almak üzere, TAB Gıda’nın İnsan Kaynakları, Marka Standartları ve Eğitim yönetimi ile biraraya gelerek, ‘TAB Akademi’ ve Şirketin restoranlarındaki diğer insan kaynakları ve eğitim uygulamaları hakkında bilgi aldı. “TAB Akademi”, TAB Gıda bünyesindeki restoranlarda çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını ve gelişim alanlarını tespit ederek kişisel, mesleki ve yönetsel gelişimlerini sağlamak ve onlara kariyer imkanı sunmak üzere 2005 yılında kuruldu.
 
TAB Gıda, global Burger King sisteminin örnek modeli
 
1995 yılında Türkiye’de gıda sektöründe faaliyet göstermeye başlayan TAB Gıda, bugün sayısı 1000’e yaklaşan restoran sayısı ve yakaladığı iş hacmi ile Türkiye’deki hızlı servis restoran zincirleri sektörünün yarısını elinde bulunduruyor. Bu zincirin en önemli halkalarını oluşturan Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s ve Usta Dönerci markalarını sektöründe zirveye taşıyan TAB Gıda, Türkiye’de yakaladığı hızlı büyüme grafiği sayesinde Burger King sisteminin dünyadaki en büyük master franchisee’si olmayı başardı.
 
Başarılı olmak için sadece ürün veya hizmette değil, inovasyonda da rekabetçi olmanın önemine değinen TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok “TAB Gıda olarak sektörümüzde sahip olduğumuz deneyim ve inovatif projelerimizle bugün sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adından söz ettiren bir marka olmayı başardık. ‘TAB Akademi’ eğitimlerimiz o kadar başarılı sonuçlar veriyor ki, eğitim modelimiz farklı ülkelerde de örnek model olarak alınıyor. Özellikle Burger King’in master franchisee’si olmamız bizi zaten başlı başına bir model haline getirdi. İK stratejimiz ve TAB Akademi eğitimlerimiz, özellikle Avrupa’daki diğer Burger King operasyonlarında büyük ilgi gördü. EMEA bölgesi Burger King operasyonu İK süreçlerini yönetirken, TAB Akademi eğitimlerini kendisine örnek aldı. Burger King China operasyonunda da zaten aynı eğitim sistemini kullanıyoruz. Yine dünyada ilk kez TAB Gıda tarafından kullanılan ve restoranlarımızın performanslarına göre belirlenen prim sistemi de global tarafından ilgiyle takip edilen bir diğer uygulamamız.
 
Bugüne kadar dünya çapında adından söz ettiren “TAB Akademi” uygulamamız, en son olarak, Popeyes Fransa tarafından örnek alınıyor. Popeyes’ın Fransa’daki operasyonlarını yöneten ekip, ülkelerindeki İK, Marka Standartları ve Eğitim uygulamaları için bu projemizden ilham almak üzere Türkiye’ye gelerek, birebir incelemelerde bulunup bilgi aldılar. Türkiye olarak, markalarımızın yurtdışı operasyonlarına ilham veriyor olması bizleri oldukça gururlandırıyor.” diye konuştu.

Arkadaşına Gönder

x