En fazla inovasyon üreten yerli iç giyim markası olan ve bunun çoğunu tüketicisi ile el ele gerçekleştiren Yeni İnci, mağazacılıkta atılım yaparak AVM’lere girmeye hazırlanıyor. Yeni İnci’nin bir diğer yüz güldüren hedefi, çarpık bacaklara ürünleriyle çözüm olmak.

Tüketicinin yoğun ilgisi ve talebi, sektörde bayileri ile var olmayı tercih eden Yeni İnci’yi mağazacılıkta yeni atılımlar yapmaya sevk etti. Dört cadde mağazası olan ve şimdiye değin AVM’lerde mağazalaşmayan marka, 2018 yılı içerisinde hedef değiştiriyor. Yeni İnci Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Atakan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şimdilik mağaza açmıyoruz çünkü bu ayrı bir operasyon. İç çamaşırı mağazası fazla yok ve biz mağazalaşmayı uzun yıllara yayalım, sağlam adımlarla ilerleyelim ve mağazalarımızı kapatmayalım istiyoruz. AVM’lerde döviz kurundan dolayı sıkıntılar oluyor ve yönetimlerin markalara destek olması gerekiyor. 2018’de ilk AVM mağazamızı açmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde bacak estetiğine yönelik, çarpık bacakları düzelten özel ürünler de üreteceğiz” dedi.
 
Her Yıl Üretime Yüzde 10 Katkı Hedefi
 
Yeni İnci’nin yıllık üretim hacminin 3 milyon 500 bin adet olduğunu, bu rakamın yüzde 60’ının iç piyasaya, yüzde 40’ının ise yurt dışına sunulduğunu söyleyen Yeni İnci Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Atakan, 2018 yıl sonu satış rakamı hedeflerinin 3 milyon 850 bin adet olduğunu vurguluyor.
 
Üretimden Kaçmamak…
 
İç giyim sektörünün güncel durumunu da değerlendiren Yeni İnci Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Atakan; “Sektörümüzde birçok üretici fabrikasını kiraya vererek bir tatil yöresine yerleşiyor ve ömrünün sonuna kadar kira geliri ile yaşamak istiyor. Bu durum bana biraz hayattan ve mücadele etmekten kaçmak gibi geliyor. Tabi ki üretim yapmanın birçok zorluğu var ama tüketim toplumu olmaktan çok ilerlemek adına üretim toplumu olmak zorundayız. Yeni İnci artık benim ya da ailemin markası değil, Türkiye’nin markasıdır. Türkiye için ciddi bir değerdir. Eğer biz bundan çekilirsek bu, Türkiye için bir kayıptır. Ama biz asla geri çekilmeyecek, aksine her geçen gün üretim hacmimizi artıracağız” dedi.

Arkadaşına Gönder

x