Kutu oyunu Monopoly’nin yeni “feminist” bir versiyonu üretildi. Oyunda kadın oyuncular "çocuklara cinsiyetler arası ücret farkını öğretmek” amacıyla erkeklerden daha fazla para alıyor.

Oyun esnasında başlangıç noktasını geçen kadın oyuncular 240 birim, erkeklerse 200 birim para alıyor.
 
Popüler kutu oyununun yeni versiyonu Ms. Monopoly'yi (Bayan Monopoly) piyasaya süren şirket Hasbro, oyunu kadınların güçlenmesine katkı sunmak için çıkardıklarını duyurdu.
 
Şirket tarihinde ilk kez kutunun üzerindeki beyaz bıyıklı, silindir şapkalı erkek maskot bir kadın maskotla yer değiştirdi. 
 
Hasbro açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
 
Bugüne kadar keyfini erkeklerin sürdüğü ayrıcalıkları kadınlara geçirerek oyuna eğlenceli bir yenilik ekledik. Merak etmenize de hiç gerek yok eğer erkekler oyunu doğru oynayabilirlerse kadınlardan daha fazla para kazanabilirler.
 
Hasbro Gaming’in uluslararası marka strateji ve pazarlama bölümü kıdemli genel müdürü Jen Boswinkel, niyetlerinin kadınların oyuna avantajlı başlaması olduğunu söyledi.
 
Oyuncular mülk satın almak yerine Wi-Fi, güneş enerjisiyle ısıtma, "modern korse ve çikolata parçacıklı kurabiye" gibi kadınların icat ettiği buluşlara yatırım yapıyor.
 
Kadın oyuncuların kodese girme, lüks vergisi ödeme ve şans kartı çekme riski hala bulunuyor.
 
Oyuna ayrıca halter, bardak, jet uçağı, kol saati ve beyaz şapka gibi yeni simgeler de eklendi.

Arkadaşına Gönder

x